V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na telefónnych číslach:
0910 / 185 489  alebo  0905 / 234 844

Ponúkame Vám : - klasická masáž ( popis ku každému typu masáže viď. nižšie na tejto stránke )
                             - klasická relaxačná masáž
                             - športová masáž
                             - moxa a moxibúcia
                             - akupresúra a aurikuloterapia ( akupresúra ucha )
                             - bankovanie
                             - tuina - čínska zdravotná masáž  
                             - reflexológia chodidla zameraná na oporno-pohybový aparát
                             - reflexológia podľa 5 elementov zameraná na liečbu a diagnostiku vnútorných orgánov

                             - terapia zameraná na čakry

Tuina - čínska zdravotná masáž

Ide o ručné uzdravovanie, ktoré sa do obdobia pred 30 rokmi najviac používali v Číne a na ďalekom východe. Ľahšie zranení vojaci boli vďaka terapii tuina znovu schopní bojovať ďalej. Ide o veľmi dokonalú a nado všetko účinnú metódu ručných techník, pomocou ktorých terapeut pôsobí na určité kanály nášho tela, zohrieva ich, zlepšuje mikro a makrocirkuláciu, odstraňuje bolesti, uvolňuje napätie vo svaloch, psychické napätie, privedie chorého do pohody atd. Okrem toho tuina svojou širokou paletou pohybov pôsobí aj na akupunktúrne body, čím sa rýchlejšie dosiahnu želané efekty. Tento spôsob liečby je veľmi príjemný a účinný.

Bankovanie

Liečenie odsávacími bankami alebo bankovanie je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate z vnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú. Podtlak v banke, ktorý môžeme v súčasnosti dosiahnuť aj inými prostriedkami, vtiahne časť kože i podkožia do banky, spôsobí silné prekrvenie, prehriatie ošetrovaného povrchu kože a pri dlhšej aplikácii aj jemné krvné podliatiny. Pôsobením podtlaku na kožu, spodné vrstvy spojivového tkaniva a cievny systém, sa odstraňujú poruchy dynamiky cievneho prúdenia krvi, dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva, zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovania nahromadených škodlivín z tela. Reflexné zóny, alebo zóny odsávania, ktoré ovplyvňujú aj príslušné vnútorné orgány sa väčšinou nachádzajú na chrbte a hrudníku, slúžia nielen pri diagnostike, ale aj pri vlastnej terapii. Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť.
V súčasnosti sa pre svoju nenáročnosť a pozoruhodný účinok pri liečení mnohých akútnych a chronických chorôb dostáva znova do pozornosti lekárov i laikov.
Liečba bankovaním sa v Číne používa niekolko tisícročí. Bankovanie reguluje tok qi a krvi. Napomáha k vyťahovaniu škodlivosti ( chlad, vietor, horko, vlhko) na povrch a ich vylúčeniu. Bankovanie ďalej rozhýbava qi a krv a otvára kožné póry. Nič nedokáže rozhýbať qi a krv ako pravé bankovanie.

Bankovanie má dvojaký účinok

- všeobecný ( prečistenie krvi, zlepšenie obehu, regulácia a zdokonalenie funkcie autonómneho nervového                     systému)

- miestny (odstránenie bolesti, uvoľnenie stuhnutých svalov )

Vplyv na pokožku:

o Prostredníctvom mierneho ťahu sa zrýchľuje tkanivový metabolizmus pokožky, zlepšuje sa činnosť potných a mazových žliaz a kožného dýchania, zvyťuje sa prísun živín ku tkanivu.

Vplyv na svaly:

o Ťah vyvíjaný pri bankovaní, stimuluje podkožné kapiláry čo aktivuje funkcie krvných ciev vo svaloch. Rozšírenie ciev vo svaloch zlepšuje prietok krvi, tým že sa odstráni stagnácia dôjde tak k výraznému zlepšeniu napr. zmrznutého ramena.

Vplyv na kĺby:

o Jedna z diagnóz na ktorú je vhodné použiť bankovanie je chronický reumatizmus. Ak je ochorenie miernej povahy, je možné takmer úplné uzdravenie. Bankovanie odstraňuje i prípadné svalové spazmy v okolí postihnutého kĺbu.

Ďalšie použitie bankovania:

  • únava, závrate, astma,
  • bolesti žalúdku, gynekologické problémy
  • ochrnutie dolných končatín
  • bolesti a stuhnutosť svalov chrbáta, šije, ramien a končatín
  • horúčkovité ochorenia
  • nespavosť, kašeľ, prechladnutie, chrípka, zápcha
  • bolesti hlavy, bolesti zubov
  • celulitída

 

Akupresúra a aurikuloterapia ( akupresúra ucha )

Jedna z najstarších liečebných metód, ktorá pri liečbe využíva tlakové dráždenie a masáž presne určených zón a aktívnych bodov na povrchu tela patriacich do systému akupunktúry. Dráždi iba povrch kože a podkožné tkanivo. Ide o jednoduchú, neinvazívnu, bezpečnú a nebolestivú metódu, môžete ju vykonávat sami a často môže pomôcť v situáciách, kde iná pomoc nie je možná. Spoľahlivo a rýchlo rieši menšie zdravotné problémy, ale môže byť aj súčastou prevencie a výrazne znížiť množstvo užívaných liekov. Dobre ju znášajú deti a precitlivelí ludia. Hlavnou oblasťou použitia je zmierňovanie bolestivých stavov pohybového aparátu a chrbtice, bolesti hlavy, liečba funkčných porúch, chorôb z prechladnutia, nespavosti, únavy a nervozity, ale aj regenerácia a zvýšenie imunity organizmu. Jej nezastupiteľné miesto je pri poskytovaní prvej pomoci pri bezvedomí, kolapse a šoku, závratiach, bolestiach, popálení a astmatických záchvatoch.

MOXA a moxibúcia

MOXA ( moxibúcia ) je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá prehrievaním akupunktúrnych bodov stabilizuje vegetatívny nervový systém, zrýchľuje látkovú výmenu v organizme a zvyšuje jeho obranyschopnosť. Hlavnou oblasťou použitia sú chronické ochorenia dýchacích ciest, poruchy tráviaceho traktu, menštruačné poruchy, poruchy močových orgánov, neplodnosť, bolesti v krížoch a ochorenia kĺbov. Pre jej imunostimulačný efekt sa používa pri psychických depresiách, stavoch vyčerpanosti, nízkom krvnom tlaku, pocite chladu v tele a rekonvalescencii po chronických ochoreniach alebo operáciách.

Klasická masáž

Masáž vyvoláva v tele miestnu, celkovú a vzdialenú reakciu. Ide o velmi dôležité a zložité procesy, ktoré sa odohrávajú až na úrovni mozgovej kôry a podmozgových žliaz.
Miestny účinok sa prejavuje na koži, šlachách, v kĺbových púzdrach, v krvnom riečisku, lymfatickom systéme a periférnom nervovom systéme. Mechanicky sa odstraňujú povrchové zrohovatené vrstvy kože, čím sa uvolnia vývody mazových a potných žliaz. Podporuje sa prekrvenie kože, dosahuje sa urýchlenie vyprázdnovania povrchových žíl a lymfatických ciest, znižuje sa tvorba kŕčových žíl. Priaznivým odtokom žilovej krvi sa urýchluje odstránenie nepotrebných produktov látkovej výmeny. V hlbších tkanivových vrstvách možno rozrušiť zrasty a čiastočne zabrániť ukladaniu tukov. V svalových tkanivách sa dosahuje podla potreby zvýšenie, alebo zníženie svalového tonusu, zvýšenie svalovej výkonnosti, zníženie bolestivosti a zlepšenie funkcie.
Celkový účinok sa dosahuje zlepšením prietoku krvi na perifériu. Urýchlenie toku žilovej krvi sa priaznivo prejaví na činnosti srdca. Nastáva prekrvenie telových orgánov, zlepšuje sa výmena kyslíka a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy.
Masáž ma celkový povzbudzujúci účinok na telesnú a duševnú výkonnost, spánok a celkový nervový systém.Vzdialené účinky sú sprostredkované reflexne na podmozgové žlazy, vnútorné orgány a nervovú sústavu.Po aplikácii kvalitnej rekondičnej masáže dochádza k značnému osvieženiu tela, ako aj k osvieženiu ducha. Tento účinok sa dá ešte zvýšit pobytom v saune.
Po takejto liečebno-relaxačnej procedúre je človek ako znovuzrodený.

Klasická relaxačná masáž

Ide o masáž, ktorá odstraňuje únavu a posilňuje regeneráciu organizmu. Odstraňuje ochablosť, stuhlosť, skrátenie a bolestivosť svalstva. Napomáha lepšiemu prekrveniu a návratu žilovej krvi a miazgy z periférií do obehového centra. Masáž uvoľní napätie v boľavých svaloch, povzbudí spomalený krvný obeh a pomôže vylúčit naakumulované toxické látky. Odstráni stres a navodí emocionálnu rovnováhu.

Športová masáž

Má v podstate rovnakú funkciu ako relaxačná masáž. Podľa tréningového procesu, v ktorom sa športovec nachádza, je buď viac uvoľňujúca so zameraním na odstránenie únavy, alebo naopak viac dráždivá, čím zvyšuje prekrvenie a prehriatie svalov.